Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie szczpionkowa determinacja firm

11 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | Hubert Kozieł ANITA BŁSZCZAK
źródło: Rzeczpospolita

Podczas gdy polscy pracodawcy czekają na uregulowanie dostępu do informacji o szczepieniach, na świecie rośnie presja na obowiązkową ochronę pracowników.

 

We wtorek 11 stycznia sejmowa Komisja Zdrowia ma się zająć projektem ustawy o weryfikacji covidowej). Jeśli planowane tam (i popierane przez resort zdrowia) rozwiązania wejdą w życie, polscy pracodawcy będą mogli żądać od pracownika wyniku testu na Covid-19 albo informacji o wykonaniu szczepienia lub przebytej infekcji koronawirusa. O możliwość weryfikacji covidowej pracowników przedsiębiorcy apelują od miesięcy zwracając uwagę na niewielką skalę zaszczepień w Polsce, co zwiększa ryzyko zachorowań, przestojów i ograniczeń w gospodarce.

Większa rola państwa

Część firm próbuje na własną skłaniać pracowników do szczepień, najczęściej nagrodami. Te działania, nie podparte regulacjami prawnymi, budzą jednak często sprzeciw. Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom twierdzi, że stowarzyszenie odebrało setki wiadomości od pracowników, którzy nie chcą się szczepić, a czują się w jakiś sposób do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12162

Wydanie: 12162

Spis treści
Zamów abonament