Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rząd zamierza zamrozić ceny gazu m.in. dla szpitali

11 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | BARTŁOMIEJ SAWICKI
źródło: Rzeczpospolita

Rząd rozszerzy katalog podmiotów objętych ochroną taryfową. Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało też pakiet rozwiązań łatających lukę prawną, dotyczącą spółdzielni mieszkaniowych.

We wtorek rząd przedstawi założenia tarczy antyinflacyjnej 2.0. W jej ramach ceny gazu dla podmiotów wrażliwych, jakimi są instytucje użyteczności publicznej, mają zostać zamrożone. Spółkom obrotu gazu straty z tego tytułu ma zrekompensować państwo.

W założeniach do projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach, służących ochronie odbiorców paliw gazowych, Ministerstwo Aktywów Państwowych proponuje usystematyzować kwestię związaną z taryfami za energię dla wszystkich gospodarstw domowych niezależnie od tego, czy spółdzielnie o to wcześniej zadbały czy też nie. W treści projektu czytamy, że w związku z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12162

Wydanie: 12162

Spis treści
Zamów abonament