Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odwołany za krytyczny wywiad

11 stycznia 2022 | Kraj | Marek Kozubal

Europoseł Patryk Jaki określa pełnomocnika rządu ds. kontaktów z diasporą żydowską „pajacem" za wywiad dla brytyjskiej gazety. W kilka godzin później pełnomocnika odwołuje szef MSZ.

 

Komunikat jest lakoniczny: „Szef MSZ Zbigniew Rau 8 stycznia br. podjął decyzję o odwołaniu Jarosława M. Nowaka ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. kontaktów z diasporą żydowską". Oficjalnie nie został podany powód. Z naszych ustaleń wynika, że przyczyną było tzw. naruszenie obowiązków, czyli udzielenie wywiadu brytyjskiej gazecie bez konsultacji. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Nowaka. Ze źródeł rządowych słyszymy tylko, że poszukiwania następcy już trwają. MSZ nie przewiduje konsultacji w tej sprawie ze środowiskiem żydowskim.

– To smutna informacja – ocenia Lesław Piszewski, przewodniczący Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Przypomina, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12162

Wydanie: 12162

Spis treści
Zamów abonament