Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płaczemy, ale płacimy dużo większe raty kredytowe

12 maja 2022 | Moje pieniądze | Janina Blikowska

Banki nie odnotowują większej liczby wniosków o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, ale widzą większe zainteresowanie pomocą z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Kredytobiorcy w trudnej sytuacji finansowej mogą liczyć na wakacje kredytowe. Przepisy gwarantują pomoc dla spłacających kredyty, np. wakacje kredytowe – przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mogą one „znacząco ulżyć” osobom, których raty są poważnym obciążeniem domowego budżetu – dodał UOKiK.

PKO BP nie chce ujawnić, jak wiele osób wystąpiło w ostatnich tygodniach z prośbą o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. – Nie udostępniamy tego typu danych – twierdzi Małgorzata Witkowska, z biura prasowego PKO BP. Przyznała, że bank zauważył wzrost zainteresowania skorzystaniem z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. – Jednak w porównaniu z liczbą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12264

Wydanie: 12264

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament