Ataki na giełdy kryptowalut jeszcze się wzmogą
Edukacja, szkolenia, ale też inwestycje w nowe technologie w sieciach telekomunikacyjnych pomagają w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości w internecie.
Cyberprzestępstwa to ciemna strona, ale i chleb powszedni internetu. W 2021 r. liczba ataków socjotechnicznych na użytkowników sieci telekomunikacyjnych w Polsce ponownie wzrosła – wynika z najnowszej edycji raportu CERT Orange Polska, jednostki zajmującej się monitorowaniem i zwalczaniem takich zagrożeń. Co nas czeka w 2022 r.?
Pieniądze i tożsamość
Przestępcy często kierują się chęcią zysku, dlatego gros ataków ukierunkowane jest na oszczędności. W tym roku eksperci CERT Orange Polska spodziewają się m.in. kontynuacji ataków na giełdy kryptowalut oraz kradzieży portfeli z takimi walutami. – Liczba ataków na giełdy kryptowalutowe stale rośnie ze względu na łatwy i anonimowy transfer środków. W przeciwieństwie np. do banku i pieniądza tradycyjnego kryptowaluty znacznie trudniej wyśledzić. W połączeniu ze złym zarządzaniem dostępnymi środkami potrzebnymi do działania giełdy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta