Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ataki na giełdy kryptowalut jeszcze się wzmogą

12 maja 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Robert Grabowski szefuje CERT Orange Polska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Robert Grabowski szefuje CERT Orange Polska

Edukacja, szkolenia, ale też inwestycje w nowe technologie w sieciach telekomunikacyjnych pomagają w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości w internecie.

Cyberprzestępstwa to ciemna strona, ale i chleb powszedni internetu. W 2021 r. liczba ataków socjotechnicznych na użytkowników sieci telekomunikacyjnych w Polsce ponownie wzrosła – wynika z najnowszej edycji raportu CERT Orange Polska, jednostki zajmującej się monitorowaniem i zwalczaniem takich zagrożeń. Co nas czeka w 2022 r.?

Pieniądze i tożsamość

Przestępcy często kierują się chęcią zysku, dlatego gros ataków ukierunkowane jest na oszczędności. W tym roku eksperci CERT Orange Polska spodziewają się m.in. kontynuacji ataków na giełdy kryptowalut oraz kradzieży portfeli z takimi walutami. – Liczba ataków na giełdy kryptowalutowe stale rośnie ze względu na łatwy i anonimowy transfer środków. W przeciwieństwie np. do banku i pieniądza tradycyjnego kryptowaluty znacznie trudniej wyśledzić. W połączeniu ze złym zarządzaniem dostępnymi środkami potrzebnymi do działania giełdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12264

Wydanie: 12264

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament