Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oddala się likwidacja Izby Dyscyplinarnej

12 maja 2022 | Prawo co dnia | Agata Łukaszewicz

Choć Solidarna Polska przegrywa kolejne głosowania w sejmowej Komisji Sprawiedliwości, nie składa broni. Komisja wznowi prace w czwartek.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka odrzuciła w środę kluczowe poprawki Solidarnej Polski do zmian w Sądzie Najwyższym. PiS wstrzymał się od głosowania nad nimi. Na czwartek zaplanowano dalszy ciąg. Do tej pory zgoda w komisji dotyczy jednej kwestii: likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. O wszystkie inne istotne sprawy toczą się boje.

Miało być szybko

W środę wszystko miało być jasne. Komisja Sprawiedliwości zebrała się o godz. 10.30. Planowała zakończyć prace nad zmianami w SN. Miało pozostać już tylko głosowanie w Sejmie (na trwającym posiedzeniu).

O zawarciu porozumienia między PiS i Solidarną Polską mówiło się już dzień wcześniej – we wtorek – kiedy to poseł Marek Ast, przewodniczący Komisji, planował od rana rozszerzyć jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12264

Wydanie: 12264

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament