Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najemcy wymagają certyfikatów

12 maja 2022 | Ekonomia i rynek | Aneta Gawrońska
Podium Park w Krakowie – budynek Globalworth Poland z certyfikatem BREEAM na poziomie Outstanding
autor zdjęcia: mat. prasowe
źródło: Rzeczpospolita
Podium Park w Krakowie – budynek Globalworth Poland z certyfikatem BREEAM na poziomie Outstanding

Każdy budynek może dziś powstać w sposób ekologiczny. Ekocertyfikat mogą też zdobyć istniejące już budynki, jeśli ich właściciele zainwestują w rozwiązania, dobre dla środowiska.

– Ekologiczne rozwiązania to dziś absolutna konieczność. Tego wymagają od nas nie tylko najemcy – podkreśla Piotr Zatorski z Globalworth Poland, firmy będącej inwestorem, właścicielem i zarządcą dużego portfela biurowców. – Sami mamy świadomość, jak ważna jest ochrona środowiska i trend ESG – Environmental, Social and Corporate Governance: ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna i ład korporacyjny. To bardzo ważne kryterium przy podejmowaniu decyzji biznesowych w wielu firmach na całym świecie – zaznacza.

Ekologicznie, czyli opłacalnie

Liczące się firmy są na tym punkcie bardzo wyczulone. – W parze z systemem wartości idą wymierne korzyści. Ekologiczne budynki są w dłuższej perspektywie tańsze w utrzymaniu. A ich użytkownik jest zdrowszy – wyjaśnia Piotr Zatorski.

Globalworth za cel stawia sobie zbudowanie portfela ekologicznych i przyjaznych środowisku budynków biurowych i wielofunkcyjnych. Firmie udało się podnieść ekocertyfikację BREEAM do poziomu co najmniej Excellent dla wszystkich nieruchomości. Korzystają one z odnawialnych źródeł energii. Firma promuje ekopostawy wśród użytkowników budynków. Pojawiły się stacje do ładowania samochodów i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12264

Wydanie: 12264

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament