Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Status osoby najbliższej jednak nie w tym Sejmie

12 maja 2022 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Paweł Kukiz wycofuje się ze swojej sztandarowej propozycji, przypominającej związki partnerskie. Powód? Rosyjska agresja na Ukrainę.

– W sytuacji, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, dochodzi do gwałtów i morderstw, a my jesteśmy zagrożeni sowieckimi wojskami, nie ma sensu kłaść nacisku na kwestię statusu osoby najbliższej – mówi lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Jego zdaniem nie ma obecnie większych szans na realizację pomysłu, który jeszcze niedawno przedstawiał jako „jeden z priorytetów na 2022 rok”.

Takich słów użył w grudniu. Przyjęcie przez Sejm ustawy o statusie osoby najbliższej opisywał jako swój najważniejszy cel obok wprowadzenia bezprogowych referendów lokalnych. Zabrzmiało to poważnie, bo ugrupowanie Pawła Kukiza ma od czerwca 2021 roku porozumienie programowe z PiS. W jego ramach np. we wrześniu ubiegłego roku Sejm przyjął ustawę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12264

Wydanie: 12264

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament