Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od wartości ulgi B+R nie trzeba liczyć składki zdrowotnej

04 sierpnia 2022 | Kadry i Płace | Joanna Kalinowska

Przedsiębiorca ustalając podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne wyłącza z dochodu refundację – dofinansowanie do realizacji projektu B+R.

Tak odpowiedział na pytanie przedsiębiorcy ZUS Oddział w Lublinie 12 lipca 2022 r., znak: WPI/200000/43/799/2022. Wątpliwości powstały z uwagi na zmianę przepisów regulujących zasady ustalania podstawy wymiaru składki zdrowotnej wprowadzoną 13 kwietnia 2022 r.

Pytanie zadał przedsiębiorca działający w formie spółki cywilnej. Rozlicza się na zasadach ogólnych podatkiem liniowym, prowadzi księgę przychodów i rozchodów. Korzysta z przyznanych środków z funduszy unijnych na realizację projektu B+R w ramach programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Są to przychody zwolnione z podatku dochodowego. Najpierw przedsiębiorca ponosi koszty na potrzeby tego projektu z własnych środków, a po dokonaniu weryfikacji przekazanego wniosku o płatność dostaje zwrot odpowiedniego procentu nakładów poniesionych na działalność B+R. W dniu otrzymania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12335

Wydanie: 12335

Spis treści

Reklama

Zamów abonament