Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odrzucone roczne sprawozdanie partii Zbigniewa Ziobry

04 sierpnia 2022 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Państwowa Komisja Wyborcza dopatrzyła się na tyle poważnych nieprawidłowości w finansach Solidarnej Polski, że gdyby partia otrzymywała subwencję, toby ją straciła.

Zgodnie z prawem coroczne sprawozdania finansowe przedstawiają wszystkie legalnie działające partie. Państwowa Komisja Wyborcza może je przyjąć bez zastrzeżeń, ze wskazaniem uchybień albo odrzucić. Uchwałę w sprawie Solidarnej Polski PKW podjęła w poniedziałek 1 sierpnia i jest to najbardziej znacząca partia, której sprawozdanie zostało odrzucone.

Powód? PKW pisze o „niedozwolonym swoistym kredytowaniu” przez osobę fizyczną. W praktyce miało ono dość prozaiczny przebieg. Jak ustaliła komisja, jedna z osób zapłaciła z własnych pieniędzy 976,43 zł za materiały biurowe, telefon oraz usługi z nim związane. Następnie Solidarna Polska zwróciła jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12335

Wydanie: 12335

Spis treści

Reklama

Zamów abonament