Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wreszcie jest rozwiązanie!

04 sierpnia 2022 | Ekonomia i rynek | Witold M. Orłowski

W obliczu inflacji, ryzyka recesji, unijnej obstrukcji w sprawie pieniędzy z KPO i widma braku węgla oraz cukru rząd musi znaleźć cudowny sposób na rozwiązanie problemów.

Najlepsze pomysły przychodzą do głowy wtedy, kiedy czas na ich zgłaszanie minął. Po francusku określa się to jako l’esprit de l’escalier, czyli „duch klatki schodowej” – chodzi o cięte riposty, które przychodzą do głowy dopiero na schodach, po wyjściu ze spotkania. Do najsłynniejszych należy riposta rosyjskiego generała Bałaszowa, który twierdził, że śmiało odparł Napoleonowi pytającemu o najkrótszą drogę do Moskwy: „Karol XII wybrał drogę przez Połtawę” (słów tych nie pamiętał jednak nikt obecny na spotkaniu).

Ja też wpadłem na pomysł dopiero wtedy, kiedy skończyłem już pisać zeszłotygodniowy felieton. Zauważyłem, że wyjściem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12335

Wydanie: 12335

Spis treści

Reklama

Zamów abonament