Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można zmniejszyć ryzyko podpisania kontraktu

15 września 2022 | Kadry i Płace | Jacek Krzywania Tomasz Czapczyński

Zabezpieczenie własnych interesów oraz uniknięcie niepotrzebnych sporów to główne cele zawieranych umów biznesowych. Pomoc prawnika może być tu bardzo cenna.

Wśród przedsiębiorców pokutuje pogląd, że umowa to zło konieczne. Zazwyczaj jest opracowywana w nerwowej atmosferze, z przekonaniem, że jest tworzona na czarną godzinę. Tymczasem jest to kluczowy dokument regulujący warunki współpracy stron. Należycie przygotowany jest niezawodnym drogowskazem, który pozwoli przeprowadzić kontrahentów przez cały proces realizacji określonego przedsięwzięcia.

Zrozumienie funkcji umowy oraz właściwe zarządzanie kontraktem jest kluczowe dla uniknięcia niepotrzebnych sporów, a gdy nie będzie to możliwe – do zabezpieczenia własnych interesów na przyszłe negocjacje lub postępowania sądowe.

Przygotowanie umowy

Zarządzanie kontraktem to skomplikowany proces wymagający zaangażowania wykwalifikowanych i świadomych pracowników firmy oraz stałego wsparcia prawnego. Dlatego analiza klauzul umownych lub szukanie pomocy specjalisty dopiero na etapie sporu może okazać się spóźnione i mniej efektywne.

– Tworzenie umowy zawsze jest pewnego rodzaju kłopotem. Wiemy, co chcemy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12370

Wydanie: 12370

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament