Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W szkole będzie zimniej

15 września 2022 | Kraj | Marek Kozubal
Z powodu niskich temperatur uczniowie mogą mieć na naukę zdalną
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Z powodu niskich temperatur uczniowie mogą mieć na naukę zdalną

Samorządy apelują do szkół, aby obniżały temperaturę wody w kranach, i w kaloryferach w salach lekcyjnych, oraz o gaszenie światła na korytarzach.

W ten sposób władze lokalne chcą obniżyć koszty funkcjonowania szkół. Nie wykluczają też, że zimą z powodu mrozu wprowadzą zdalne lekcje.

Samorządy same zalecają podległym szkołom wprowadzenie ograniczeń z powodu ewentualnych podwyżek cen energii i gazu, ale też zachęcają do działań proekologicznych. – Środki przeznaczone na utrzymanie szkół pochodzące z subwencji oświatowej nie są wystarczające do pokrycia podwyżki cen energii i gazu – tłumaczy nam Dorota Kaczmarczyk z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach.

Ciepłe grzejniki

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zaapelował do szkół o oszczędzanie energii i wody, a także o kształtowanie postaw ekologicznych. Chodzi m.in. o zmniejszenie temperatury grzejników. Dyrektor Wydziału Edukacji UMK Anna Domańska w liście skierowanym do dyrektorów szkół napisała, że z powodu rosnących cen prądu i ciepła ważne jest „zwrócenie uwagi dzieci, młodzieży i osób dorosłych na konieczność oszczędzania energii”. Wymieniła, że chodzi o: zmniejszanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12370

Wydanie: 12370

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament