Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy chcą w miastach stref czystego transportu

15 września 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl

Połowa Polaków słyszała już o strefach czystego transportu, ale nie wie, jak one działają. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania stref większość badanych popiera ich utworzenie w swoim mieście – wynika z badania zrealizowanego dla Clean Air Fund.

Strefa czystego transportu (SCT) to wydzielony, odpowiednio oznakowany obszar obejmujący drogi, po których mogą się poruszać wyłącznie pojazdy spełniające odpowiednie normy emisji. W praktyce zwykle oznacza to, że do strefy nie można wjeżdżać najstarszymi i najbardziej zanieczyszczającymi pojazdami, najczęściej kilkunastoletnimi lub starszymi dieslami. Takie ograniczenia przekładają się na poprawę jakości powietrza. W Berlinie strefa czystego transportu pomogła obniżyć emisję szkodliwych cząstek stałych z samochodów o 50 proc.

Badanie opinii „Strefy czystego transportu. Czy chcemy oddychać świeżym powietrzem w miastach?”, zrealizowane przez agencję badawczą Research Collective dla Clean Air Fund na reprezentatywnej grupie 2200 dorosłych Polek i Polaków, pokazuje, że jakość powietrza jest postrzegana jako jedno z kluczowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12370

Wydanie: 12370

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament