Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tak firmy będą się ratować w kryzysie

15 września 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: Rzeczpospolita

Chcąc zachować stabilność finansową swoich przedsiębiorstw, ich właściciele są gotowi rezygnować z usług zewnętrznych, obniżać jakość i zamrażać pensje.

Pierwszym krokiem, jaki podejmują lub są gotowi podjąć przedsiębiorcy, żeby zachować stabilność finansową swojej firmy, jest rezygnacja z usług podmiotów zewnętrznych, np. sprzątających, reklamowych, ubezpieczeniowych. Tak zadeklarowało 45 proc. ankietowanych właścicieli lub zarządzających firmami w badaniu przeprowadzonym na zlecenie ERIF Biura Informacji Gospodarczej. Najbardziej skłonni do podjęcia takiej decyzji są najmniejsi przedsiębiorcy, którzy zatrudniają od 1 do 9 osób (47 proc. wskazań). Co istotne, spośród przedsiębiorców deklarujących takie działanie, aż 84 proc. odpowiedziało, że zrobiliby to w pierwszej kolejności.

– Wartość tego wskaźnika jest o tyle niepokojąca, że zwiastuje ryzyko powstania efektu domina – komentuje Edyta Szymczak, prezes ERIF BIG. – Firmy, z których usług przedsiębiorcy zrezygnują, nie będą miały środków, żeby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12370

Wydanie: 12370

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament