Nowe technologie mogą naprawić ochronę zdrowia
Tegoroczna edycja raportu „Future Health Index” firmy Philips wskazuje, że jednym z priorytetów dla polskich liderów ochrony zdrowia jest rozwój infrastruktury technologicznej.
W raporcie uwzględniono odpowiedzi 3 tys. respondentów z 15 krajów, w tym Polski. Wskazuje on, że technologie cyfrowe i przetwarzanie danych mogą być kluczem do sprostania wyzwaniom, przed jakimi po pandemii stoi ochrona zdrowia.
Respondenci przyznali, że chętnie inwestują w systemy cyfrowej dokumentacji medycznej. Aż dwie trzecie z nich wskazuje, że takie inwestycje są wysoko na liście ich priorytetów (choć jest to wynik o 12 proc. niższy niż w zeszłym roku). Zdaniem autorów raportu sugeruje to, że mimo znacznych postępów wciąż pozostaje w tej dziedzinie wiele do zrobienia. Można zaobserwować wyraźne przesunięcie punktu ciężkości w zakresie inwestycji, od cyfrowej dokumentacji medycznej w 2021 r. do narzędzi związanych z rozpoznawaniem głosu w 2022 r.
– Raport „Future Health Index 2022” przedstawia obecny stan systemu ochrony zdrowia – taki, który przewartościowuje priorytety, dążąc do zapewnienia lepszej opieki nad pacjentami – mówi Michał Grzybowski, prezes Philips Polska. – Jest wiele do zrobienia – począwszy od pilnej potrzeby rozwiązania problemu niedoboru personelu medycznego oraz zatrzymania po...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta