Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe technologie mogą naprawić ochronę zdrowia

15 września 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Eksperci rozmawiali o planach i wyzwaniach w obszarze e-zdrowia
autor zdjęcia: Bartek Dąbrowski
źródło: Rzeczpospolita
Eksperci rozmawiali o planach i wyzwaniach w obszarze e-zdrowia

Tegoroczna edycja raportu „Future Health Index” firmy Philips wskazuje, że jednym z priorytetów dla polskich liderów ochrony zdrowia jest rozwój infrastruktury technologicznej.

W raporcie uwzględniono odpowiedzi 3 tys. respondentów z 15 krajów, w tym Polski. Wskazuje on, że technologie cyfrowe i przetwarzanie danych mogą być kluczem do sprostania wyzwaniom, przed jakimi po pandemii stoi ochrona zdrowia.

Respondenci przyznali, że chętnie inwestują w systemy cyfrowej dokumentacji medycznej. Aż dwie trzecie z nich wskazuje, że takie inwestycje są wysoko na liście ich priorytetów (choć jest to wynik o 12 proc. niższy niż w zeszłym roku). Zdaniem autorów raportu sugeruje to, że mimo znacznych postępów wciąż pozostaje w tej dziedzinie wiele do zrobienia. Można zaobserwować wyraźne przesunięcie punktu ciężkości w zakresie inwestycji, od cyfrowej dokumentacji medycznej w 2021 r. do narzędzi związanych z rozpoznawaniem głosu w 2022 r.

– Raport „Future Health Index 2022” przedstawia obecny stan systemu ochrony zdrowia – taki, który przewartościowuje priorytety, dążąc do zapewnienia lepszej opieki nad pacjentami – mówi Michał Grzybowski, prezes Philips Polska. – Jest wiele do zrobienia – począwszy od pilnej potrzeby rozwiązania problemu niedoboru personelu medycznego oraz zatrzymania po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12370

Wydanie: 12370

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament