Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża ochrony znów na płacowym wirażu

21 września 2022 | Ekonomia i rynek | Zbigniew Lentowicz
Płacowa reforma spowoduje zwolnienia w branży ochrony shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Płacowa reforma spowoduje zwolnienia w branży ochrony shutterstock

Skokowe podwyżki płacy minimalnej mocno uderzą w przyszłym roku w firmy security. Szacują one, że pracę straci 25 tys. osób dorabiających do emerytury.

To pewne, że bezprecedensowy wzrost kosztów pracy w ochronie napotka na brak zrozumienia klientów, którzy wymuszą na firmach usługowych „racjonalizację” kosztów, a więc zazwyczaj redukcję liczby strażników. Ten scenariusz powtarza się za każdym razem, gdy wynagrodzenia w usługach bezpieczeństwa szybują wskutek arbitralnych urzędowych decyzji – skarżą się w branży.

Sebastian Stefaniak, prezes zarządu spółki Ava Security, ochraniającej m.in. stołeczne osiedla, potwierdza pesymistyczne prognozy. Jego firma jest w przededniu renegocjacji umów i poważnie obawia się najgorszego scenariusza: bezprecedensowy wzrost kosztów pracy spowodowany radykalnym podniesieniem płacy minimalnej z pewnością nie ułatwi rozmowy o nowych stawkach za usługi portierskie czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12375

Wydanie: 12375

Spis treści

Reklama

Zamów abonament