Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez aplikacji nie odbierzesz paczki

21 września 2022 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Firmy kurierskie coraz częściej oferują odbieranie przesyłek z automatów za pomocą aplikacji. Chodzić ma o ekologię i oszczędności, ale za tą polityką kryje się coś jeszcze.

Nad Wisłą dynamicznie rośnie sieć maszyn paczkowych. Pod względem ich liczby jesteśmy na trzecim miejscu w Europie (ponad 41,5 tys. skrytek), za Niemcami (63,5 tys.) i Francją (45,8 tys.).

W ostatnim czasie jednak wiele z nich klienci muszą otwierać nie jak dotychczas, wpisując np. kod z SMS od firmy kurierskiej, ale używając specjalnych aplikacji. Operatorzy branży KEP (kurier, ekspres, paczka) sięgają po takie nowatorskie maszyny z kilku powodów, ale dla kupujących w sieci oznacza to, że muszą „wpuszczać” kuriera, nie jak kiedyś pod drzwi domu, ale do własnego smartfona.

Pandemiczny napęd

W Polsce liderem pod względem liczby maszyn paczkowych obsługiwanych wyłącznie za pośrednictwem firmowej apki jest DPD. Gigant nie zdradza, ile...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12375

Wydanie: 12375

Spis treści

Reklama

Zamów abonament