Inne oblicze wojny
Wymiana jeńców pokazuje, że Kijów i Moskwa nie spaliły wszystkich mostów.
Na jednym z mostów przez Dniepr w okupowanym częściowo przez Rosjan obwodzie zaporoskim w poniedziałek po raz pierwszy spotkały się rosyjska rzeczniczka praw człowieka Tatiana Moskalkowa oraz jej ukraiński odpowiednik Dmytro Łubiniec. Nawet podali sobie ręce, co jest niezwykle rzadkim zjawiskiem w relacjach ukraińsko-rosyjskich od początku inwazji. Rozmawiali o uwolnieniu ukraińskich wojskowych i cywilach, którzy przebywają w rosyjskiej niewoli. Tego samego dnia do domów powróciło 108 więzionych ukraińskich kobiet, Kijów uwolnił 110 rosyjskich jeńców.
Bez pośredników
Szef biura ukraińskiego prezydenta Andrij Jermak poinformował, że uwolnione kobiety to oficerowie ukraińskiej armii, żołnierki z Azowstalu, marynarki wojennej, Gwardii Narodowej Ukrainy, obrony terytorialnej oraz funkcjonariuszki straży granicznej, które do rosyjskiej niewoli trafiły w pierwszych dniach wojny. Uwolniono też kilka kobiet więzionych na terenie samozwańczej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta