Nadciągają biometryczni hakerzy i wirusy jako usługa
Zagrożenie w cyberprzestrzeni jeszcze nigdy nie było tak duże, ale rok 2023 może jednak być przełomowy, bo internetowi przestępcy sięgają po nową broń i cele.
Rok 2022 przyniósł głośną serię ataków cybernetycznych na Ukrainę i liczne internetowe włamania do popularnych firm, jak Revolut czy Uber. Spektakularna skala zdarzeń tego typu w sieci sprawia, że z niepokojem należy patrzeć na przyszły rok. A eksperci nie ukrywają, że mamy się czego bać. Arsenał hakerski stał się bogatszy niż kiedykolwiek.
Niebezpieczna muzyka
Furorę w ciemnych zakamarkach sieci robi Ransomware-as-a-Service. To złośliwe oprogramowanie, dostępne jako usługa, szyfrujące pliki i wymuszające okup, jest dostępne dla wszystkich i nawet amator jest w stanie kupić je w darknecie, by uderzyć i sparaliżować instytucje publiczne, szpitale czy zakłady produkcyjne. Ryzyko celowego powszechnego rozprzestrzeniania wirusów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta