Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe fundacje bez zbiórek na Facebooku

03 lutego 2023 | Prawo co dnia | Szymon Cydzik

Portal firmy Meta pozwala organizować zbiórki środków na rzecz organizacji pożytku publicznego. By zyskać ten status, trzeba jednak działać aż dwa lata.

Na problem zwrócił nam uwagę założyciel jednej z fundacji, które powstały po zeszłorocznej agresji Rosji na Ukrainę w celu wspierania tego państwa.

– Zbieranie pieniędzy na cele charytatywne przez Facebook (np. za pomocą zrzutek z okazji czyichś urodzin) stało się popularną i efektywną metodą zbierania datków. Niemożność korzystania z tych narzędzi jest dużą przeszkodą w pozyskiwaniu funduszy dla małych, działających dopiero od kilku miesięcy fundacji takich jak nasza – tłumaczy Leopold Łysogórski z fundacji Europa Invicta. – W podobnej do nas sytuacji znajdują się dziesiątki, jeśli nie setki innych fundacji, które powstały w 2022 r. – dodaje.

Nie dla nowicjuszy

Ale by korzystać ze wspomnianego narzędzia do zbiórek pieniędzy na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12487

Wydanie: 12487

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament