Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duży zysk banków w nieprzewidywalnym 2022 r.

03 lutego 2023 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Mimo wysokich kosztów wakacji kredytowych zarówno Santander Bank Polska, jak i ING Bank Śląski zakończyły ubiegły rok na solidnych plusach.

O ile w III kwartale sektor bankowy zanotował potężną stratę, o tyle IV kwartał pozwolił poprawić wyniki na tyle, że większość podmiotów mogła zamknąć cały 2022 rok nawet dosyć wysokim zyskiem.

Dobrym przykładem jest tu ING Bank Śląski, który w czwartek przedstawił swoje wstępne wyniki za ubiegły rok. W III kw. bank był 317 mln zł na minusie, ale ostatnie miesiące roku to już 896 mln zł na plusie. I w 2022 r. ING BSK wypracował w sumie 1,94 mld zł zysku.

To co prawda nieco mniej niż rok wcześniej (gdy była mowa o 2,3 mld zł zysku), ale prezes Brunon Bartkiewicz wskazuje, że trudno o lepsze wyniki, skoro 2022 r. należał do najbardziej zaskakujących w nieprzewidywalne wydarzenia. – Wojna, inflacja, koszty związane z nowymi regulacjami – te czynniki wpłynęły na nasze wyniki finansowe, ale nie zahamowały naszego rozwoju –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12487

Wydanie: 12487

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament