Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eurodolar nie utrzymał poziomu 1,10

03 lutego 2023 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

Tydzień z bankami centralnymi zapewnił sporo zmienności na rynku walut. Kurs głównej pary wzbił się na nowy szczyt, choć nie zdołał go utrzymać. Złoty za to pokazuje pazur.

Ten tydzień upływa pod znakiem decyzji głównych banków centralnych co do stóp procentowych. W środę amerykański Fed – zgodnie z oczekiwaniami – podwyższył stopy o 25 pkt baz. Główna para walutowa zareagowała jednak zwyżkami po wystąpieniu przewodniczącego Fedu. Kurs EUR/ USD zatrzymał się jednak na poziomie 1,10. W czwartek od rana euro – przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego – kontynuowało umocnienie do amerykańskiej waluty. Notowania EUR/USD wzbiły się powyżej 1,10, sięgając kolejnych szczytów w obecnie trwającym trendzie. Decyzja EBC także była zgodna z wycenami rynkowymi, natomiast po konferencji prezes Christine Lagarde eurodolar cofnął się do 1,09. Po południu EUR/USD jeszcze nieco odbił, jednak zniżka sięgała aż 0,67 proc.

Tym razem euro słabło również w zestawieniu ze złotym, do poziomu 4,68. Za dolara z kolei inwestorzy płacili 4,28 zł, czyli podobnie jak na środowym zamknięciu. W trakcie dnia USD/PLN wyznaczył nawet nowe dołki.

Wydanie: 12487

Wydanie: 12487

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament