Decyzja, aby była ważna, musi być wydana prawidłowo
Przepisy nie pozwalają na podpisywanie aktów organów kolegialnych jedynie przez osobę reprezentującą taki organ.
Zarząd Komunalnego Związku Gmin wydał decyzję o nałożeniu kary pieniężnej za nieosiągnięcie w 2020 r. wymaganego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Decyzja została zaskarżona do samorządowego kolegium odwoławczego.
Argumenty i skarga
Decyzji zarzucono m.in., że podpisała ją osoba upoważniona przez wykonawczy organ kolegialny związku, podczas gdy wykonawczy organ kolegialny nie może upoważnić osoby do podpisania decyzji wydanej w przedmiotowej sprawie. Nie podjęto także czynności niezbędnych do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy. Skarżący decyzję przedsiębiorca twierdził również, że poziomy recyklingu powinny być ustalone indywidualnie dla niego (na podstawie odebranych odpadów przez niego samego) i dopiero one...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta