Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komu w Polsce wolno się kłócić

22 lutego 2023 | Rzecz o polityce | Maciej Strzembosz
Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia powinni mówić wspólnie, choć niekoniecznie jednym głosem. AP/Leszek Szymański
autor zdjęcia: Leszek Szyma?ski
źródło: Rzeczpospolita
Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia powinni mówić wspólnie, choć niekoniecznie jednym głosem. AP/Leszek Szymański

Jeśli już teraz opozycja wyzywa się od karierowiczów, to co będzie, gdy przyjdzie do podziału stanowisk?

Miałem siedem lat i nie odrobiłem pracy domowej. W domu się tłumaczyłem, że inni też nie odrobili. Odpowiedź była krótka: może inni mogą, ale ty nie! Kwestia odrabiania lekcji przypomina mi się ciągle, gdy widzę, jak liderzy opozycji, podgryzający się nawzajem, równocześnie piętnują Zjednoczoną Prawicę za wewnętrzne kłótnie w koalicji. I bardzo się dziwią, że wyborcom prawicy pełna wojna Ziobry z Morawieckim nie przeszkadza, a drobne nawet złośliwości między liderami opozycji odbijają się wszystkim czkawką. Otóż, w tej chwili prawicy wolno się kłócić, a opozycji absolutnie nie!

Po pierwsze dlatego, że wg wyborców prawicy kłótnie w rządzie nie zakłócają, w ich rozumieniu, sprawnego rządzenia, a kłótnie opozycji, zanim jeszcze przejęła rządy, wskazują na to, że rząd opozycyjny będzie dysfunkcjonalny. No bo jeśli już teraz się kłócą, obrzucają kalumniami, wyzywają od karierowiczów, wskazują na rozdęte ego i prywatę, to co będzie potem, gdy przyjdzie do podziału stanowisk i dokonywania trudnych wyborów?

Ale istnieją jeszcze dwa istotne powody, dlaczego kłótnie na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12503

Wydanie: 12503

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament