Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koszty materiałów do wytworzenia prototypu rozliczysz w ramach ulgi B+R

08 marca 2023 | Rachunkowość | Zofia Flaczyńska

Koszty nabycia materiałów do wykonania prototypu nowego wyrobu stanowią koszty kwalifikowane w myśl art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT, w związku z tym spółka może odliczyć od podstawy opodatkowania 100 proc. kwoty kosztów nabycia tych materiałów.

Opinię taką wyraził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, przychylając się do stanowiska wnioskodawcy w interpretacji indywidualnej z 19 grudnia 2022 r. (0111-KDIB1-3.4010. 872.2022.1 .APO). Jest to kolejna interpretacja wpisująca się w korzystne dla podatników stanowisko organów podatkowych dotyczące możliwości odliczania kosztów wykonania prototypu w ramach ulgi badawczo-rozwojowej (B+R).

Stan prawny

Spółka prowadzi działalność wytwórczą w branży przemysłowej. W ramach swojej działalności, spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe polegające w głównej mierze na projektowaniu i tworzeniu nowych, zmienionych i ulepszonych produktów. Jednym z etapów prac badawczo-rozwojowych, po przygotowaniu dokumentacji projektowej, jest wykonanie prototypu. Do produkcji prototypów są wykorzystywane materiały (podzespoły), a każdy prototyp jest poddawany testom. W przypadku uzyskania pomyślnych wyników testów, następuje walidacja prototypu i zostaje on uznany za pełnowartościowy wyrób. Koszty produkcji prototypów stanowią koszty uzyskania przychodów i są wyodrębniane przez spółkę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12515

Wydanie: 12515

Spis treści
Zamów abonament