Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy na pierwszej linii wyzwań

08 marca 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Uczestnicy sesji plenarnej „Nowa rzeczywistość nowej epoki”
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Uczestnicy sesji plenarnej „Nowa rzeczywistość nowej epoki”

Międzynarodowe grono uczestników zgromadziła sesja plenarna, która odbyła się podczas pierwszego dnia VIII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.

W debacie „Nowa rzeczywistość nowej epoki”, moderowanej przez Bogusława Chrabotę, redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, wzięli udział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, gospodarz Kongresu; Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy; Michał Ziółkowski, członek zarządu Play, oraz Bert Haggblom, przewodniczący parlamentu Wysp Alandzkich, i Kari Anne Bøkestad Andreassen, burmistrz regionu Nordland w Norwegii.

Bogusław Chrabota pytał m.in., czego się nauczyliśmy w związku z pandemią i wojną za wschodnią granicą, jak wydarzenia ostatnich dwóch lat wpłynęły na kontakty między rządem centralnym a samorządami.

Marszałek Brzezin odpowiedział, że ostatnie wydarzenia wyraźnie pokazały, iż najważniejsza w zwalczaniu kryzysów jest współpraca. Że system trzeba ulepszać poprzez jeszcze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12515

Wydanie: 12515

Spis treści
Zamów abonament