Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brutalny dla opozycji, bezradny wobec dywersantów

08 marca 2023 | Świat | Rusłan Szoszyn
Swiatłana Cichanouska została skazana na 15 lat łagrów
autor zdjęcia: Biuro Swiatłany Cichanouskiej
źródło: Rzeczpospolita
Swiatłana Cichanouska została skazana na 15 lat łagrów

W sądach hurtowo zapadają polityczne wyroki, przeciwnikom reżimu władze odbierają mieszkania i domy. Ale ochronić najważniejszego lotniska w kraju dyktator nie był w stanie.

Przetarg na sprzedaż trzypokojowego mieszkania o powierzchni 66 mkw. przy stołecznej alei Niepodległości miał się odbyć w Mińsku w poniedziałek. Cena wywoławcza – 214 tys. rubli białoruskich (równowartość 374 tys. złotych). To poniżej średniej ceny, biorąc pod uwagę, że mieszkanie znajduje się przy głównej arterii stolicy. Przetarg się nie odbył, zabrakło chętnych. Mieszkanie należy do rodziny Swiatłany i Siarheja Cichanouskich.

Przebywająca na Litwie wraz z dwójką dzieci liderka wolnej Białorusi w poniedziałek zaocznie została skazana na 15 lat łagrów. Jej mąż w więzieniu jest od maja 2020 roku, skazano go najpierw na 18 lat więzienia, a niedawno sąd reżimowy „dołożył” mu jeszcze półtora roku kary, bo „systematycznie nie wykonuje poleceń...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12515

Wydanie: 12515

Spis treści
Zamów abonament