Stawiamy na czystą produkcję
Wspólnie z Instytutem Elektrotechniki Sieci Łukasiewicz szukamy możliwości ponownego wykorzystania materiału z zużytych turbin wiatrowych. Instytut tworzy zupełnie nową technologię, którą, mamy nadzieję, będziemy mogli wspólnie skomercjalizować – mówi Joanna Wis-Bielewicz, dyrektorka ds. rozwoju rynku, Ørsted.
Zwykle w kontekście OZE mówimy o ograniczeniach związanych z regulacjami czy z siecią. Tymczasem porozmawiamy o zupełnie innym aspekcie, czyli o technologiach dotyczących ochrony środowiska i o ESG. Dlaczego tak czysta branża, jak produkcja energii elektrycznej z wiatru, musi dbać o ochronę środowiska?
Dziś rozmawiamy o tym, jak ograniczyć negatywny wpływ gospodarki i człowieka na środowisko. Ważne, abyśmy pamiętali, że środowisko świadczy nam tzw. usługi systemowe, czyli jest źródłem czystej wody, czystego powietrza, żyznej gleby, dzięki której produkujemy jedzenie. Ponad połowa (55 proc.) światowego PKB, równa 41,7 bln dol., jest zależna od dobrze funkcjonującej różnorodności biologicznej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta