Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruchomy rozkład nie wyklucza naruszeń dobowych

17 sierpnia 2023 | Kadry i Płace | Marek Rotkiewicz

Godzin pracy objętych ruchomym czasem pracy nie można traktować w różny sposób w zależności od tego, czy pracownik rozpoczął pracę z własnego wyboru, czy na polecenie przełożonego.

∑ Pracownicy pracują od poniedziałku do piątku w ruchomych rozkładach, w których mogą rozpoczynać pracę w godz. 7.00 – 10.00 i pracują osiem godzin. Jedna osoba otrzymała polecenie pracy w czwartek wcześniej – przyszła na godz. 6.00 (pracował do 15.00). W środę ten pracownik pracował w godzinach 9.00-17.00. W jaki sposób rozliczyć dodatkową pracę? Czy doba pracownicza skończyła się w tym przypadku o godz. 9.00 w czwartek i czas do godz. 9.00 stanowi pracę w godzinach nadliczbowych? – pyta czytelnik.

W tym przypadku powstała jedna godzina nadliczbowa przypisana do „środowej” doby pracowniczej. Od godz. 7.00 rozpoczęła się kolejna doba pracownicza.

Widełki czasowe

W ruchomym czasie pracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12649

Wydanie: 12649

Spis treści
Zamów abonament