Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Referendum? Znakomicie!

17 sierpnia 2023 | Ekonomia i rynek | Witold Orłowski

Pomysł rządzących, aby zapytać mnie przy okazji wyborów o opinię w kilku ważnych sprawach, bardzo mnie wzruszył. To rzeczywiście dowód, że władza słucha obywateli.

Oczywiście, złośliwcy (a takich, niestety, nie brakuje) zaraz zauważą, że pytać należałoby raczej przed podjęciem decyzji, a nie po. Na przykład pytanie o to, czy popieram likwidację bariery na granicy, jest bardzo celne, ale jeszcze celniejsze byłoby ewentualne zapytanie mnie dwa lata temu, czy popieram jej zbudowanie. Tym bardziej że wszystkie pytania referendalne dotyczą propozycji, których jeszcze nikt nie zgłosił. No, chyba że sam rząd planuje po cichu podwyższenie wieku emerytalnego albo rozmontowanie muru.

Zostawmy jednak te niestosowne złośliwości, bo jak się zastanowić, wszystkie cztery pytania są bardzo ważne i godne odpowiedzi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12649

Wydanie: 12649

Spis treści
Zamów abonament