Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciech i branża cierpią z powodu słabego popytu

17 sierpnia 2023 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman
Grupa Ciech posiada zakłady produkujące sodę kalcynowaną w Polsce, Niemczech i Rumunii. Dzięki nim jest w tym biznesie drugim co do wielkości graczem w Europie
autor zdjęcia: Wikipedia
źródło: Rzeczpospolita
Grupa Ciech posiada zakłady produkujące sodę kalcynowaną w Polsce, Niemczech i Rumunii. Dzięki nim jest w tym biznesie drugim co do wielkości graczem w Europie

Spada zapotrzebowanie zgłaszane na produkty sodowe. Nie najlepiej jest również w biznesach: środków ochrony roślin, pianek i krzemianów.

Branża sodowa, której istotnym graczem jest Ciech, notuje spadek popytu na najważniejsze oferowane wyroby.

– W związku z pogorszeniem koniunktury i ograniczeniem produkcji przez głównych odbiorców sody, m.in. wytwórców szkła płaskiego, w biznesie sodowym obserwowana jest wysoka dostępność rynkowa produktu oraz zaostrzenie konkurencji. Obraz rynku potwierdzają opublikowane przez innych wiodących producentów sody wyniki za II kwartał – informuje Kamil Majczak, prezes Ciechu. Chodzi m.in. o globalne koncerny: indyjski Tata Chemical, turecki Sisecam i belgijski Solvay. Majczak dodaje, że grupa Ciech w II kwartale starała się uzyskać w tym biznesie podobne przychody co rok wcześniej. Wsparciem był rosnący udział działalności związanej z produkcją i sprzedażą soli. Jednocześnie pozytywnym bodźcem była normalizacja sytuacji na rynku energii elektrycznej. 

Ostatnie miesiące były trudne dla Ciechu również w pozostałych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12649

Wydanie: 12649

Spis treści
Zamów abonament