Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szef musi ewakuować pracowników z kraju zagrożenia

17 sierpnia 2023 | Kadry i Płace | Andrzej Bączkowski

Firma, która wysyła podwładnych do pracy zagranicę, powinna reagować na występujące tam ekstremalne temperatury, huragany czy pożary.

Ostatnie pożary w Grecji i w sąsiednich zakątkach Morza Śródziemnego spowodowały ewakuację wielu turystów. Był to test sprawności dla lokalnych służb ratunkowych, biur turystycznych, jak i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ale z tych zdarzeń wnioski powinny wyciągnąć także firmy delegujące pracowników do pracy zagranicą.

Szersza ocena ryzyka

Część polskich pracowników oddelegowywana jest w różne zakątki świata. W większości przypadków pracodawcy nie biorą jednak pod uwagę dodatkowych zagrożeń, jakie mogą pojawić się w miejscu wykonywania obowiązków. To duży błąd.

Delegując pracownika do innego kraju, a w szczególności do kraju egzotycznego o całkowicie odmiennym od polskiego klimacie czy w miejsca, gdzie mogą pojawić się ogólne zagrożenia, jak niepokoje społeczne, niestabilna struktura państwa czy występowanie kataklizmów naturalnych – pracodawcy powinni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12649

Wydanie: 12649

Spis treści
Zamów abonament