Na drodze do zeroemisyjności
Kluczową cechą technologii akumulatorowej jest jej kompatybilność ze starszymi urządzeniami.
Na przedsiębiorstwach niezależnie od tego, czy działają w skali globalnej, czy też prowadzą biznes lokalnie, spoczywa duża odpowiedzialność. W odniesieniu do zrównoważonego rozwoju u jej podstawy znajduje się odpowiedzialność ekonomiczna. Mowa o tym, że firma niezależnie od tego, czy działa w branży automotive, energetycznej, budowlanej, stolarskiej itp. – w sposób zrównoważony ma wypracowywać zysk.
Dzięki temu nie tylko utrzymane zostaną bieżące miejsca pracy, ale będzie przestrzeń do powstania nowych. To także ważny aspekt wpływający na kondycję państwa, wypracowanie PKB, jak również światową gospodarkę. Oczywistym jest, że wspomniane wypracowanie zysków powinno iść w parze z przestrzeganiem prawa, dotrzymywaniem umów i zobowiązań wobec interesariuszy – od pracowników, przez partnerów, na klientach kończąc.
Wypracowując zysk, kluczowym jest prowadzenie działalności zgodnie z obowiązującymi regulacjami, które w znaczący sposób określają zobowiązania firmy także wobec środowiska. W przypadku odpowiedzialności prawnej należy zatem przestrzegać wymagań stawianych firmom przez regulatorów, a te coraz częściej zwracają uwagę na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko oraz zeroemisyjność....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta