Mentoring coraz popularniejszym narzędziem rozwojowym dla prawniczek i prawników
Adepci prawniczego fachu potrzebują mistrza. Okazuje się, że najbardziej pożądanym benefitem dla nowo przybyłych do kancelarii są programy mentoringowe.
Jednym z największych wyzwań stojących dziś przed szefami kancelarii i wewnętrznych zespołów prawnych jest znalezienie jak najlepszej formy wspierania prawników w ich rozwoju przy jednoczesnym budowaniu pozytywnego środowiska pracy, z którym zechcą oni związać swoje plany oraz ambicje zawodowe.
Coraz liczniej kancelarie i działy prawne przekonują się, że doskonałą odpowiedzią na to wyzwanie jest mentoring. Bardzo ciekawy Raport Rynku Prawniczego 2022/2023 przygotowany przez Supesu Recruitment wskazuje, że najbardziej pożądanym benefitem dla osób badanych są programy mentoringowe. Na kolejnych pozycjach plasuje się dopłata do kursów i szkoleń oraz opieka psychologa lub coacha.
Sformalizowany proces
Mentoring, jako sformalizowany proces, jest na polskim rynku prawniczym stosunkowo nowym narzędziem, choć wydaje się, że powinien być wpisany w prawnicze DNA. To zawód, w którym doświadczanie u boku patrona jest bardzo ważnym elementem rozwoju zawodowego.
Tymczasem, rozmawiając z prawnikami, często pada pytanie o to, czym jest mentoring. Niewiele osób ma wiedzę na ten temat.
Czym jest więc mentoring i co sprawia, że może być tak pomocny w rozwoju zawodowy prawnika? Ma wiele znaczeń, form i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta