Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatki na artykuły spożywcze mogą stanowić koszt

11 października 2023 | Rachunkowość | Karolina Myślińska

Wydatki poniesione na zakup artykułów spożywczych, które następnie zostaną udostępnione w siedzibie danego podmiotu jego personelowi w trakcie wykonywania zadań stanowią koszt uzyskania przychodu.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 30 sierpnia 2023 r. (0111-KDIB2-1.4010.329.2023. 1.AJ).

Stan faktyczny

Spółka akcyjna, która wystąpiła z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej prowadzi działalność w zakresie tworzenia różnego rodzaju programów komputerowych. W ramach prowadzonej działalności zatrudnia pracowników na umowę o pracę, współpracuje z wykonawcami na podstawie różnego rodzaju umów cywilno-prawnych oraz współpracuje z innymi jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi na podstawie kontraktów B2B.

Spółka nabywa różnego rodzaju przekąski i napoje, m.in. wodę, kawę, herbatę, mleko, soki, napoje słodzone (cola, sprite, fanta), orzeszki, krakersy, wafle ryżowe, ciastka, czekoladki, herbatniki, paluszki, cukierki, owoce i warzywa, które następnie udostępnia w swojej siedzibie pracownikom i współpracownikom. W związku z faktem, że przedmiotowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12696

Wydanie: 12696

Spis treści
Zamów abonament