Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekonomiści i biznes wybrali KO i 3D

11 października 2023 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: Rzeczpospolita

Nie ma tu oczywiście programu w 100 proc. zgodnego z oczekiwaniami środowisk gospodarczych, ale są wyraźni faworyci

O ocenę kwestionariuszy z odpowiedziami startujących w wyborach ugrupowań politycznych na pytania w ważnych naszym zdaniem kwestiach gospodarczych poprosiliśmy: Małgorzatę Starczewską-Krzysztoszek, ekonomistkę z Uniwersytetu Warszawskiego, Łukasza Bernatowicza, prezesa Związku Pracodawców Business Centre Club, Pawła Wojciechowskiego, ekonomistę, przewodniczącego rady programowej Instytutu Finansów Publicznych, i Marcina Zielińskiego, prezesa zarządu i głównego ekonomistę Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Nasi eksperci potraktowali to zadanie bardzo poważnie, stąd surowe, ale merytoryczne, dobrze uzasadnione werdykty.

Oceny ogólne

Konfederaci usłyszeli więc, że ich program wyłaniający się z odpowiedzi na nasze pytania, wbrew temu, co sami o sobie myślą i mówią, świadczy o niezrozumieniu gospodarki. To program utopijny, zawierający błędne założenia np. dotyczące transformacji energetycznej czy korzyści z członkostwa w UE, który promuje pełzający polexit.

Cięgi zebrał też PiS. W tym przypadku nasi eksperci uznali, że to, co proponuje, jest głównie kontynuacją złej polityki gospodarczej prowadzonej od 2015 r., zlepkiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12696

Wydanie: 12696

Spis treści
Zamów abonament