Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czuję się jak po egzaminie

11 października 2023 | Sport | Łukasz Majchrzyk
autor zdjęcia: JANEK SKARżYńSKI/AFP
źródło: Rzeczpospolita

Można być najlepszym trenerem, ale bez dobrych siatkarzy trudno jest osiągać sukcesy – mówi „Rzeczpospolitej” selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić.

Czy po tak wyczerpującym sezonie ma pan siłę się jeszcze cieszyć?

Czuję się jak po bardzo ważnym egzaminie, który właśnie zdałem. Jestem wypruty, ale cieszę się, że to ukończyłem. Jest satysfakcja, bo wiem, jak ważne to było dla chłopaków i dla nas jako sztabu, żeby ich jak najlepiej przygotować. Wiele dobrych zespołów, takich jak Argentyna czy Włochy, musi czekać na to, czy zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich dzięki rankingowi. Każdy mecz muszą wygrać, bo porażka dla drużyny zajmującej wysoką pozycję w hierarchii oznacza stratę dużej liczby punktów w rankingu. Na tym tle jeszcze lepiej widać, co udało nam się osiągnąć w Chinach.

Za siedem zwycięstw dostaliście ledwie trzy punkty. Porażki mogły być kosztowne…

Rozmawialiśmy o tym często i drużyna zdawała sobie sprawę z zasad. Nie byłem zły po zwycięstwie 3:2 nad Belgią (Polacy obronili wtedy piłkę meczową – przyp. red.), po prostu skupiliśmy się na Bułgarii, potem na Kanadzie i na każdym kolejnym rywalu. Nie było nawet czasu, żeby rozpamiętywać trudne momenty, bo za chwilę czekał nas kolejny mecz. Sam byłem w takiej sytuacji i wiem, jak trudno jest zmusić się do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12696

Wydanie: 12696

Spis treści
Zamów abonament