Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawie 900 inwestorów Palikota organizuje bunt

11 października 2023 | Ekonomia i rynek | Aleksandra Ptak-Iglewska
MWPiW jeszcze półtora roku temu, w maju 2022 r., planowała wejść na rynek amerykański i szukała kolejnych inwestorów mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
MWPiW jeszcze półtora roku temu, w maju 2022 r., planowała wejść na rynek amerykański i szukała kolejnych inwestorów mat. pras.

Rozczarowanie i poczucie bycia oszukanym zmobilizowało już 900 z 4 tysięcy wierzycieli Janusza Palikota. Zadłużenie Manufaktury i Tenczynek Dystrybucja sięga 339 mln zł.

Ostatnie propozycje układu dla wierzycieli spółki Tenczynek Dystrybucja sprawiły, że wśród drobnych inwestorów zawrzało i zaczęli się organizować, by walczyć o swoje prawa i choć cień szansy na spłatę.

Już około 900 osób zebrało się w grupie „Bunt Inwestorów Palikota” na Facebooku i planują walkę o odzyskanie choć części swoich pieniędzy. Biznesy alkoholowe miały w kreatywny sposób zarabiać pieniądze na produkcji i sprzedaży alkoholu, a nazwy piw i wódek otrzymały kontrowersyjne, zgrabne marketingowo nazwy, jak wódka Wyjebongo, Popcorn, piwo Buh. – Zapraszając potencjalnych inwestorów do zapisów na akcje, chcemy podzielić się naszymi sukcesami – mówił jeszcze w maju 2022 r. Tomasz Czechowski, ówczesny wiceprezes Manufaktury...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12696

Wydanie: 12696

Spis treści
Zamów abonament