Pacjent ma prawo do dobrego menu
Dobre odżywianie pacjenta ma kluczowe znaczenie dla przebiegu procesu leczenia szpitalnego.
Chleb, kawałek masła, mielonka, dwa plasterki ogórka – tak często wygląda szpitalny posiłek. Czy szpitalne menu musi być takie? Czy o wszystkim decydują pieniądze? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas konferencji „Pacjent wybiera – nowa jakość w żywieniu pacjentów”, która pod koniec września odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
– Od wielu lat staramy się wyznaczać trendy. Staraliśmy się, by jakość naszych szpitalnych posiłków była dobra – mówił podczas inauguracji konferencji Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego. – Trzeba pamiętać, że żywienie jest immanentną częścią leczenia pacjenta. Tym bardziej że mamy do czynienia z plagą pacjentów niedożywionych – ten problem widzimy u co piątego pacjenta, który do nas trafia – tłumaczył szef szpitala. I dodawał, że nie da się tego zrobić bez zespołu dietetyków oraz odpowiedniego partnera i zaplecza kuchennego. – Mam nadzieję, że tym spotkaniem zainspirujemy państwa do tego, by lepiej żywić pacjentów – mówił dyrektor szpitala.
– Opieka żywieniowa to całokształt działań...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta