Ronaldo nie odpowie u nas za promocję kryptowalut
Celebryci powinni być odpowiedzialni za reklamę czegoś, co nie odpowiada składanym obietnicom.
Sprowadzając sprawę piłkarza na rodzimy grunt: celebrycie promującemu np. Amber Gold trudno byłoby przypisać bezprawne działania, które mogłyby stać się podstawą do roszczeń odszkodowawczych. Zwłaszcza bez wykazania, że przyczynił się on do czyjejś porażki finansowej.
Chipsy bezkarne
– Gdyby pozew trafił do polskiego sądu, szanse na wygranie sprawy byłyby mniejsze niż za oceanem – uważa Robert Nogacki, radca prawny i partner zarządzający Kancelarii Prawnej Skarbiec. Jak mówi, obrót przedmiotami wirtualnymi budzi u nas kontrowersje, a produkty typu NFT organy skarbowe kwalifikowały raczej jako usługi niż towary. – Nie sposób przesądzić, czy produkty tego rodzaju mogłyby być przedmiotem legalnej umowy na gruncie prawa polskiego, bo wiele zależy od indywidualnej interpretacji danego przypadku. A pozostają jeszcze obligatoryjne elementy pozwu odszkodowawczego – mówi.
Jak zauważa Franciszek Dąbrowa, prawnik w Kancelarii SKP Ślusarek, Kubiak, Pieczyk, zasadnicze byłoby udowodnienie związku między zachowaniem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta