Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiadome i niewiadome transformacji ciepłownictwa do 2050 r.

06 grudnia 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
W ramach rozmów podczas warsztatów stwierdzono, że z czasem coraz więcej systemów ogrzewania i chłodzenia zasilanych będzie przez energię elektryczną pozyskiwaną z OZE
autor zdjęcia: Veolia
źródło: Rzeczpospolita
W ramach rozmów podczas warsztatów stwierdzono, że z czasem coraz więcej systemów ogrzewania i chłodzenia zasilanych będzie przez energię elektryczną pozyskiwaną z OZE

Ważnym elementem XXVII edycji Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach – największej konferencji branżowej w kraju, organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie – były warsztaty foresightowe.

Celem warsztatów była wymiana poglądów oraz opinii na temat zagadnień związanych z kluczowymi wyzwaniami procesu transformacji sektora ciepłowniczego w Polsce w perspektywie do 2050 r.

Czego jesteśmy pewni? Czego nie wiemy, a chcielibyśmy wiedzieć o transformacji energetycznej sektora? Warsztaty „Wiadome i niewiadome – jakie są ryzyka w procesie dekarbonizacji ciepłownictwa 2030–2050”, zorganizowane przez Grupę Veolia podczas Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach, skupione były na poszukiwaniu odpowiedzi na te właśnie pytania. Warsztaty były merytorycznie skoordynowane z projektem „Zaprojektuj ciepło systemowe na nowo” prowadzonym przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie.

Szerokie spojrzenie

Podczas otwartych warsztatów prowadzonych przez firmę doradczą 4CF, specjalizującą się w długoterminowym prognozowaniu, udział wzięło ponad 50 ekspertów branżowych, przedstawicieli świata nauki oraz mediów. W toku rozmów omówiono 24 tezy, dla których następnie określono skalę prawdopodobieństwa.

Wśród nich znalazły się kwestie związane m.in. z dekarbonizacją oraz elektryfikacją ciepłownictwa, kontynuacją programów wsparcia dla termomodernizacji budynków oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), tempem rozwoju rynku biometanu oraz wodoru w kraju, efektywnością energetyczną, wdrażaniem pomp ciepła, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12742

Wydanie: 12742

Spis treści

Reklama

Zamów abonament