Elektrownia Powiśle w duchu ESG
Wielofunkcyjny projekt w Warszawie to modelowa rewitalizacja z uwzględnieniem ekologii i kwestii społecznych.
Elektrownia Powiśle na dobre wpisała się jako miejsce spotkań na mapie Warszawy. Wielofunkcyjny kompleks, w którego skład wchodzą zrewitalizowane zabudowania, których historia sięga 1904 r., to modelowy przykład rewitalizacji w duchu ESG (aspekt środowiskowy, społeczny oraz ład korporacyjny).
Odnowiony kompleks został otwarty w 2020 r., niedługo po wybuchu globalnej pandemii. Udany start w trudnym otoczeniu potwierdził siłę projektów mixed-use. Obecnie Elektrownia Powiśle – z niepowtarzalnym charakterem, ofertą gastronomiczno-handlową, licznymi wydarzeniami artystycznymi, kulturalnymi czy modowymi – jest miejscem, do którego się wraca i które tętni życiem przez cały rok. Jest punktem spotkań, zakupów, odpoczynku i rozrywki.
Historia i teraźniejszość
Elektrownia na Powiślu ruszyła w 1904 r., stając się jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Zakład odegrał wielką rolę w czasie II wojny światowej – ówczesny dyrektor Stanisław Skibniewski (pseudonim Cubryna) zatrudniał ludzi, aby chronić ich przed ulicznymi łapankami. Podczas...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta