Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KSeF odeśle noty korygujące do lamusa

12 lutego 2024 | Podatki | Julita Karaś-Gasparska

Po wejściu w życie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur wszystkie błędy, a więc także te, które nie wpływają na wartość faktury, trzeba będzie poprawiać poprzez wystawienie faktury korygującej.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych tegorocznych wyzwań w polskiej rzeczywistości gospodarczej miało być wprowadzenie od 1 lipca obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur. Resort finansów jeszcze niedawno zapewniał, że wszystko przebiega zgodnie z planem i że termin obowiązywania nowych obowiązków na pewno się nie zmieni. Niespodziewanie 19 stycznia minister finansów podczas briefiengu prasowego ogłosił przesunięcie terminu wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur. Wyjaśnił, że powodem tej zmiany było wykrycie krytycznych błędów, które uniemożliwiają wprowadzenie KSeF w 2024 r. Problemy te dotyczą kodu systemu, jego funkcjonalności i wydajności. Uzasadniając swoją decyzję wskazał, że nie można „dopuścić do paraliżu i bałaganu na kształt Polskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12796

Wydanie: 12796

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament