Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sądeckie bestsellery

12 lutego 2024 | Kultura | Jacek Marczyński

Leszek Migrała i Rafał Skąpski zostali laureatami wręczonej w Krynicy 12. edycji literackiej nagrody, której patronem jest ks. prof. Bolesław Kumor.

Wyróżniony w kategorii „Sądecki Autor 2023” Leszek Migrała jest cenionym historykiem, badaczem dziejów Nowego i Starego Sącza. Jest autorem publikacji poświęconych historycznym budynkom, znanym miejscom, stowarzyszeniom swojego rodzinnego miasta. Przygotowuje i prowadzi Studia Sandecjana, jest redaktorem naczelnym „Almanachu Sądeckiego”.

W kategorii „Sądecka Książka” kapituła uhonorowała książkę „Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa” Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej. Tom trzeci i ostatni pamiętników – przepisany z rękopisów, opracowany przez wnuka autorki Rafała Skąpskiego, ukazał się w nakładzie wydawnictwa Czytelnik.

Patron nagrody prof. Bolesław Kumor był jednym z najwybitniejszych nowożytnych historyków Kościoła, związanym z rodzinną ziemią sądecką. Jest autorem m.in. epokowej, ośmiotomowej „Historii Kościoła w świecie” oraz „Historii Kościoła w Polsce”.

Wydanie: 12796

Wydanie: 12796

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament