Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kampania inna niż w 2018 roku

12 lutego 2024 | Kraj | Michał Kolanko

Wiec Donalda Tuska w Morągu otwiera kampanię samorządową KOj. Do starcia o sejmiki i duże miasta szykują się wszystkie siły polityczne. To będzie zupełnie inna kampania niż w 2018 roku.

Kampania wyborcza KO wystartowała. – Zaczynam objazd po kraju. Będę starał się być możliwie jak najczęściej z wami w różnych miejscach w Polsce – mówił Donald Tusk w inauguracyjnym wiecu w Morągu. Podkreślił m.in. to, że przez ostatnie osiem lat poprzednia władza próbowała zniszczyć istotę samorządu. Lider PO mówił, że potrzebne jest przywrócenie rangi samorządu, nawiązał też do sytuacji geopolitycznej. – Świat w jakimś sensie trzęsie się w posadach – stwierdził premier.

Wszyscy nasi rozmówcy z różnych sztabów wyborczych zdają sobie sprawę, że obecna kampania samorządowa bardzo różni się od tej sprzed sześciu lat. Wtedy PiS sprawowało władze, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12796

Wydanie: 12796

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament