Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie firmy będą zmuszone importować menedżerów?

12 lutego 2024 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Tylko co trzeci pracownik w Polsce chciałby się podjąć obowiązków kierowniczych, podczas gdy na świecie jest na to gotów prawie co drugi. Wszyscy za to wysoko cenią work-life balance.

Równowaga między pracą i życiem prywatnym, czyli work-life balance, dobre wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia – to trzy priorytety, które niemal dla wszystkich pracowników są dziś kluczowe w ocenie obecnego lub przyszłego pracodawcy.

Najnowsza edycja Workmonitora, badania agencji zatrudnienia Randstad, które w IV kwartale zeszłego roku objęło 27 tys. pracowników z 34 państw, w tym z Polski, pokazała, że pomimo wysokiej inflacji i rosnących kosztów życia, work-life balance cenimy co najmniej tak samo albo nawet wyżej (to w Polsce) niż dobre wynagrodzenie. Tej wysoko cenionej równowagi między pracą i życiem prywatnym nie chcemy poświęcać dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12796

Wydanie: 12796

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament