Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Teraz wchodzą nasi

13 marca 2024 | Sądy i Prokuratura | Ryszard Sadlik

W sądownictwie przy szumnych hasłach przywracania praworządności dochodzi tak naprawdę do zwykłej wymiany kadry zarządzającej oraz osób delegowanych do MS.

Zmiana rządu doprowadziła do wymiany kadry zarządzającej w spółkach Skarbu Państwa, urzędach oraz instytucjach państwowych. To samo dzieje się w sądownictwie i prokuraturze, tylko tu dochodzi jeszcze do propagandy związanej z rzekomym powrotem do praworządności.

Pominę zmiany w prokuraturze, o których można przeczytać w mediach i które budzą poważne wątpliwości komentatorów, kto w istocie jest prokuratorem krajowym i czy w konsekwencji prokuratorzy i asesorzy są właściwie umocowani do czynności procesowych. W sądownictwie zmiany prowadzone są nieco inaczej, choć i tu można niejednokrotnie uznać, że dochodzi do złamania przepisów proceduralnych. Jako przykład podam zakwestionowanie uchwały kolegium Sądu Apelacyjnego w Warszawie z powodu braku jej uzasadnienia i uznanie jej za nieistniejącą.

Idea dyskusyjna, ale nośna

Myślę, że wszyscy sędziowie będący kiedykolwiek członkami kolegium w sądzie okręgowym lub apelacyjnym ze zdumienia przecierali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12822

Wydanie: 12822

Spis treści
Zamów abonament