Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciechanów idealny na city break

20 maja 2024 | Życie Regionów | TEKST PRZYGOTOWANY PRZEZ URZĄD MIASTA CIECHANÓW
Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie
źródło: Rzeczpospolita
Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie

Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.

Warto odwiedzić Ciechanów pełen niebanalnych miejsc, jak Park Nauki Torus przy wieży ciśnień czy Zamek Książąt Mazowieckich. Miasto, które stawia na transport rowerowy, rozwój zieleni i dobrą muzykę, rozbrzmiewającą na zamkowych błoniach.

Lot i hotel w pakiecie, by złapać kilka dni relaksu, nie każdemu jest w smak. Szczególnie jeśli czasu na urlop jest niewiele, w rodzinie kilka osób, a ponadto trzeba uczciwie spojrzeć w portfel. Alternatywą jest krótki wypoczynek w Polsce, gdzie zaledwie 100 km od Warszawy, w Ciechanowie, można znaleźć moc atrakcji.

Ponad 50 km rowerem

Boom na rozwój i ekologię to znaki rozpoznawcze Ciechanowa. Miasta, które na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się dzięki przemyślanej polityce lokalnego samorządu.

Dumą Ciechanowa jest m.in. rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. Mieszkańcy mają do dyspozycji jedną z najdłuższych w Polsce pajęczynę tras dla jednośladów w przeliczeniu na osobę.

To ponad 50 km bezpiecznych i wygodnych dróg wydzielonych dla rowerów. Ta infrastruktura kusi też turystów chcących wypocząć od zgiełku metropolii i jednocześnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12877

Wydanie: 12877

Spis treści
Zamów abonament