Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Enterprise Investors przejmuje spółkę Sescom. Będzie delisting

20 maja 2024 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk

Fundusz obejmie większościowy pakiet akcji technologicznej firmy. Dofinansuje ją i pomoże w dalszej ekspansji zagranicznej. W planach są przejęcia.

Enterprise Investors Fund IX podpisał wstępną umowę przejęcia pakietu akcji Sescomu. Docelowo, po przeprowadzeniu przez obecnych akcjonariuszy większościowych działających w porozumieniu przymusowego wykupu, obejmie większościowy pakiet, inwestując 104 mln zł.

Sescom specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych przede wszystkim dla sektora handlu detalicznego. Firma została założona w 2008 r. przez Sławomira Halbryta. W 2013 r. zadebiutowała na NewConnect z kursem odniesienia wynoszącym 10 zł, a w 2018 r. przeniosła się na rynek główny z akcjami wycenianymi wówczas na 42 zł. Konsekwentny rozwój biznesu ma odzwierciedlenie w wynikach finansowych oraz w wycenie akcji, która w ostatnich latach dalej rosła. Aktualnie oscyluje w okolicach 60–61 zł, co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12877

Wydanie: 12877

Spis treści
Zamów abonament